NASI LEKARZE


lek. wet. Sebastian Harnik

Założyciel i właściciel ALPHAVET Centrum małych zwierząt.

Ukończył studia na Akademii Rolniczej w Krakowie, wydział Zootechniki, specjalizacja Biologii Rozrodu Zwierząt. W 2007 wydział medycyny weterynaryjnej na Uniwersytecie Rolniczym w Lublinie. Od 2007 członek Royal College of Veterinary Surgeons. Od 2008 członek British Small Animal Veterinary Assosiation. Zainteresowania: choroby wewnętrzne psów i kotów, dermatologia weterynaryjna, rozród, neonatologia, pasjonat ras brachycefalicznych. Od najmłodszych lat pasjonuje się kynologią. Międzynarodowy sędzia kynologiczny II grupy FCI, szwajcarskie psy pasterskie, molosy. Międzynarodowy sędzia IX grupy FCI molosy małego formatu i psów ras azjatyckich. Szczęśliwy właściciel buldogów angielskich, francuskich i owczarka niemieckiego. Od niedawna miłośnik akwarystyki słodkowodnej.

W Alphavecie przyjmuje pacjentów dermatologicznych, zwierzęta na profilaktykę i leczenie internistyczne a także przeprowadza zabiegi chirurgiczne.


dr n.wet. Paweł Łyp

Ukończył w 2014 r. studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, po których rozpoczął studia doktoranckie w Katedrze Epizootiologii i Klinice Chorób Zakaźnych, uzyskując w 2019 r. stopień naukowy doktora. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji naukowych i branżowych w czasopismach o zasięgu krajowym i zagranicznym. W pracy zawodowej skupia się przede wszystkim na chorobach wewnętrznych z kardiologią na czele oraz na chorobach zakaźnych i wektorowych, ze szczególnym uwzględnieniem chorób odkleszczowych.
W Alphavecie przeprowadza konsultacje kardiologiczne i badania echo serca. Gości u nas raz w tygodniu w środy.
Prywatnie miłośnik natury, psów i muzyki rockowej.


lek.wet. Ula Więckowska-Gajda

Jeden z filarów Alphavetu. Obecna w naszym gabinecie prawie od samego początku.
Ukończyła Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie w 2015 roku. Już w trakcie studiów rozwijała umiejętności w największych lubelskich klinikach weterynaryjnych, a praktyka w krakowskich lecznicach pozwoliła jej zdobyć doświadczenie w pracy jako samodzielny lekarz. Szczególnie upodobała sobie dziedzinę chirurgii miękkiej i w tym kieunku aktywnie się rozwija.  Ze swoimi pacjentami najczęściej spotyka się właśnie na sali chirurgicznej.
Prywatnie mama trójki chłopców, miłosniczka zwierząt, zwłaszcza psów. Sama posiada dwie suczki- żywiołową Maszę i bernardynkę -Czesię. Uwielbia gotować, pasjonuje się florystyką, dekoratorstwem wnętrz i jazdą motocyklową.
Aktualnie pzez dłuższy czas niedostępna, ponieważ przebywa na urlopie macierzyńskim.


lek. wet. Alicja Paździerkiewicz

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z kilkuletnim doświadczeniem klinicznym.
Posiada na Śląsku własną praktykę weterynaryjną „PregnaVet” dedykowaną profesjonalnej opiece nad rozrodem w hodowlach psów i kotów rasowych, prowadzi bank nasienia psów, posiada uprawnienia do międzynarodowego obrotu nasieniem, członek EVSSAR.
Poza rozrodem zwierząt mocno zainteresowana również chirurgią miękką.
Regularnie uczestniczy w krajowych i międzynarodowych kongresach, konferencjach i szkoleniach dotyczących rozrodu, ale nie tylko.
Właścicielka hodowli psów rasy basenji, w której osiąga wybitne sukcesy wystawowo-hodowlane. Dzięki swojej pasji i doświadczeniu nawiązuje nić porozumienia z innymi hodowcami znając i w pełni rozumiejąc ich potrzeby, co owocuje wspólnym dbaniem o zwierzęta, rozwiązywaniem problemów z płodnością oraz realizowaniem ambitnych planów hodowlanych.
Poza hodowlą psów uwielbia fotografować amatorsko zwierzęta oraz uczestniczyć w coursingach oraz wyścigach torowych psów.


lek. wet. Adrianna Topolska

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zajmuje się leczeniem przede wszystkim zwierząt egzotycznych – zarówno gryzoni, królików, jak i gadów, a w podstawowym zakresie również ptaków. Szczególnie bliskie jej sercu są szczury. Chętnie przyjmuje także psy i koty. Stara się stale zwiększać swoje kompetencje oraz uczestniczyć w kursach i szkoleniach. W 2021 roku zdobyła uprawnienia zoofizjoterapeuty oraz ukończyła kurs groomingu. Prywatnie  miłośniczka górskich wycieczek, która kolekcjonuje pocztówki z przeróżnych zakątków świata.


lek. wet. Daria Bachurewicz

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała na licznych stażach i wolontariatach w Warszawie, a także w jednej z największych zielonogórskich lecznic. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób wewnętrznych psów i kotów, a w szczególności ciekawią ją techniki obrazowania, dlatego zapraszamy na konsultacje do pani doktor, która wykona szczegółowe badania USG jamy brzusznej i badania RTG.
Z wielkim zapałem stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności, ponadto regularnie uczestniczy w licznych szkoleniach tematycznych diagnostyki obrazowej. W życiu prywatnym jest kocią mamą widocznej na zdjęciu Wendy oraz suczki Luny, a wolne chwile najchętniej spędza w górach uprawiając sporty zimowe, czy windsurfingując w lato na Zatoce Gdańskiej.


tech.wet. Diana Kielar-Burek

Technik weterynarii z kilkuletnim stażem, absolwentka zootechniki Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
W Centrum Małych Zwierząt Alphavet jest prawie od początku. Pomaga w czynnościach lekarsko-weterynaryjnych, nie ma sobie równych w bezpiecznym poskramianiu zwierząt np. do pobrania krwi czy założenia dojścia dożylnego. Dba o pacjentów szpitalnych. Pełni u nas również funkcję menadżera, pilnuje abyśmy zawsze mieli zapas leków i potrzebne materiały. Odpowiada również za sprawne funkcjonowanie recepcji.
Diana prywatnie jest miłośniczką rękodzieła, mamą trójki dzieci, opiekunką 3 kotów i 2 szynszyli.