NASI LEKARZE


lek. wet. Sebastian Harnik

– ukończył studia na Akademii Rolniczej w Krakowie, wydział Zootechniki, specjalizacja Biologii Rozrodu Zwierząt. W 2007 wydział medycyny weterynaryjnej na Uniwersytecie Rolniczym w Lublinie. Od 2007 członek Royal College of Veterinary Surgeons. Od 2008 członek British Small Animal Veterinary Assosiation. Zainteresowania: choroby wewnętrzne psów i kotów, dermatologia weterynaryjna, rozród, neonatologia, pasjonat ras brachycefalicznych. Od najmłodszych lat pasjonuje się kynologią. Międzynarodowy sędzia kynologiczny II grupy FCI, szwajcarskie psy pasterskie, molosy. Międzynarodowy sędzia IX grupy FCI molosy małego formatu i psów ras azjatyckich. Szczęśliwy właściciel buldogów angielskich, francuskich i owczarka niemieckiego. Od niedawna miłośnik akwarystyki słodkowodnej.


Lek.wet. Jan Plasota

Specjalista chirurg

O tym, że zostanę lekarzem weterynarii zdecydowałem w szkole średniej. Studia na warszawskim Wydziale Medycyny Weterynaryjnej ukończyłem w 2000r. Wtedy rozpoczęła się moja praktyka chirurgiczna. Po odbyciu szeregu szkoleń, warsztatów i staży w Polsce i za granicą ukończyłem Egzaminem Państwowym studia podyplomowe na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu uzyskując w 2006 roku tytuł Specjalisty chirurga. Zajmuję się ortopedią i schorzeniami układu ruchu naszych czworonożnych pacjentów, których mam przyjemność leczyć współpracując z klinikami weterynaryjnym na terenie aż trzech polskich województw. Stale rozwijam swój warsztat, wykorzystując najnowszą wiedzę i techniki operacyjne dobierając je indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Mieszkam pod Tatrami, gdzie w towarzystwie mojego psiego zwierzyńca – trzech buldogów francuskich i dwóch labradorów, uprawiam letnią i zimową turystykę górską.


lek. wet. Paweł Łyp

Kardiolog w ALPHAVET. Zajmuje się w naszej klinice przede wszystkim diagnostyką chorób serca.
Wykonuje m.in. echo serca, EKG oraz prowadzi konsultacje kardiologiczne.
Lek. wet. Paweł Łyp ukończył studia w 2014 roku na wydziale Medycyny Weterynaryjnej UP w Lublinie.
We wrześniu 2019 roku ukończył studia doktoranckie w Katedrze Epizootiologii i Klinice Chorób Zakaźnych UP w Lublinie.
Będąc w trakcie specjalizacji VETCEE w dziedzinie chorób psów i kotów stale pogłębia swoją wiedzę, uczestnicząc w wielu konferencjach i kursach.
W pracy zawodowej zajmuje się przede wszystkim kardiologią oraz diagnostyką chorób zakaźnych, w szczególności odkleszczowych.


Lek. wet. Alicja Paździerkiewicz

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z kilkuletnim doświadczeniem klinicznym.
Posiada na Śląsku własną praktykę weterynaryjną “PregnaVet” dedykowaną profesjonalnej opiece nad rozrodem w hodowlach psów i kotów rasowych, prowadzi bank nasienia psów, posiada uprawnienia do międzynarodowego obrotu nasieniem, członek EVSSAR.
Poza rozrodem zwierząt mocno zainteresowana również chirurgią miękką.
Regularnie uczestniczy w krajowych i międzynarodowych kongresach, konferencjach i szkoleniach dotyczących rozrodu, ale nie tylko.
Właścicielka hodowli psów rasy basenji, w której osiąga wybitne sukcesy wystawowo-hodowlane. Dzięki swojej pasji i doświadczeniu nawiązuje nić porozumienia z innymi hodowcami znając i w pełni rozumiejąc ich potrzeby, co owocuje wspólnym dbaniem o zwierzęta, rozwiązywaniem problemów z płodnością oraz realizowaniem ambitnych planów hodowlanych.
Poza hodowlą psów uwielbia fotografować amatorsko zwierzęta oraz uczestniczyć w coursingach oraz wyścigach torowych psów.


Lek. Wet. Adrianna Topolska

Jestem absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zajmuję się leczeniem przede wszystkim zwierząt egzotycznych – zarówno gryzoni, królików, jak i gadów, a w podstawowym zakresie również ptaków. Szczególnie bliskie memu sercu są szczury. Chętnie przyjmuję także psy i koty. Staram się stale zwiększać swoje kompetencje oraz uczestniczyć w kursach i szkoleniach. W 2021 roku zdobyłam uprawnienia zoofizjoterapeuty oraz ukończyłam kurs groomingu. Prywatnie jestem miłośniczką górskich wycieczek i kolekcjonuję pocztówki z przeróżnych zakątków świata.