ZABIEGI STOMATOLOGICZNE

W naszej przychodni zajmujemy się stomatologią czworonogów. Przeprowadzamy zabiegi sanacji, czyli usuwania kamienia nazębnego, po którym zęby są polerowane oraz ekstrakcji, czyli usuwania zębów.

Często zaskoczeniem dla opiekuna jest konieczność ekstrakcji przetrwałych zębów mlecznych (najczęściej kłów) u psów i kotów w młodym wieku. Jednak jest to zabieg konieczny, aby zęby stałe mogły się odpowiednio wykształcić i aby zapobiec deformacji zgryzu. Zwierzę do tych zabiegów musi być odpowiednio przygotowane. Obowiązkowa jest przynajmniej 12 godzinna głodówka. W dniu zabiegu zwierzę może pić wodę. Przed zabiegiem wykonujemy podstawowe badania krwi, aby upewnić się, czy możemy bezpiecznie znieczulić pacjenta. U starszych pacjentów zalecamy wykonanie badania echo serca.

Po wykonanym zabiegu wydajemy Państwu zalecenia co do dalszego postępowania z uzębieniem Waszych podopiecznych. Proszę pamiętać o tym, że jednorazowo przeprowadzona sanacja nie sprawia, że problem osadu nazębnego nie powróci. Dlatego w kilka dni po zabiegu polecamy rozpocząć mycie zębów pupila. Pomoże to znacznie wydłużyć czas do następnej sanacji.

Służymy radą w dobraniu odpowiednich preparatów oraz wskazówkami, jak przyzwyczaić zwierzę do mycia zębów.

Zapraszamy do naszego gabinetu na usługi z zakresu stomatologii. Oferujemy usługi na najwyższym poziomie.

Zakres usług:

  • usuwanie kamienia
  • czyszczenie zębów