Paszporty i microchipy 

W Alphavecie mogą Państwo wyrobić paszport dla psa, kota lub fretki. Do wystawienia paszportu muszą być spełnione poniższe wymagania:

  • zwierzę musi być zachipowane,
  • w dniu wystawienia paszportu zwierzę musi zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie i podlega 3 tygodniowej kwarantannie (w tym czasie nie można się z nim przemieszczać poza granice kraju).

Jeśli chcą Państwo uzyskać wpis do paszportu dotyczący szczepienia – dokument ten muszą Państwo wziąć na wizytę, na którą się Państwo zapisali. Nie ma możliwości późniejszego uzupełnienia wpisu.

Jeśli Wasze zwierzę nie jest jeszcze zachipowane, możemy zachipować je na miejscu. Uprzedzając liczne pytania, czy ta procedura jest bolesna, odpowiadamy, że jest to niewielki dyskomfort, bowiem igła używana do tego procesu jest niewiele większa od igieł, którymi wykonujemy iniekcje. Dodatkowo miejscowo znieczulamy obszar wkłucia.

Warto pamiętać, że chipowanie nie jest równoznaczne z tym, że Wasze zwierzę posiada nadajnik GPS. Nic bardziej mylnego! Jest to jedynie chip, który odczytany w ZLZ w razie doprowadzenia tam znalezionego zwierzęcia, może umożliwić kontakt z Opiekunem wyłącznie pod warunkiem, że chip jest zarejestrowany. Możecie to Państwo zrobić samodzielnie w domu, bądź my możemy wykonać tą usługę dla Państwa. Podkreślamy więc, że chip bez rejestracji jest bezużyteczny! W razie dodatkowych pytań lekarz w trakcie wizyty udzieli Państwu szczegółowych informacji.