Zabieg Hirudoterapii


Hirudoterapia, to metoda terapii wykorzystująca naturalne właściwości lecznicze pijawek lekarskich. Ich działanie opiera się na wprowadzeniu do organizmu pacjenta ponad 300 substancji, tzw. hirudozwiązków. Przenikają one z miejsca przystawienia pijawki do sąsiadujących tkanek, poprawiając lokalną mikrocyrkulację krwi, a dostarczone do narządów i organów wewnętrznych, inicjują procesy naprawcze organizmu.

Kiedy stosujemy pijawki? Hirudoterapia może stanowić uzupełnienie leczenia farmakologicznego lub minimalizować jego ewentualne skutki uboczne. Dzięki zastosowaniu pijawek lekarskich interwencje chirurgiczne są obarczone mniejszym ryzykiem powikłań. Rekonwalescencja przebiega szybciej, zminimalizowany jest ból i dyskomfort pacjenta. Hirudoterapia sprawdza się zarówno w ostrych stanach, jak i w chorobach przewlekłych.
Terapia pijawką w szczególności jest wykorzystywana w problemach związanych ze stanami zapalnymi i zaburzeniami krążenia. Zapobiega postępowi chorób zwyrodnieniowych i neurodegeneracyjnych, pomaga w kontrolowaniu reakcji alergicznych, zaburzeń przemiany materii oraz poprawia pracę narządów wewnętrznych.

 

Jak wygląda zabieg? Terapia pijawką lekarską jest bezpieczna, mało inwazyjna i indywidualnie dobierana do każdego pacjenta. Zabieg trwa średnio 30 min, a sesji jest od kilku do kilkunastu w zależności od jednostki chorobowej. Jednorazowo wykorzystuje się od 1 do 5 pijawek, które pobierają zaledwie 10-15 ml krwi. W ślinie pijawki znajdują się hormony szczęścia działające uspokajająco, dzięki czemu zwierzak większość zabiegu przesypia.


Gabinet Alphavet zaprasza na zabieg Hirudoterapii