salon groomerski kraków ruczaj

Do psich salonów fryzjerskich udajemy się z pupilami z różnych powodów, może to być specyfika rasy, udział psów w wystawach, czy zwyczajna regularna wizyta pielęgnacyjna.

Salon groomerski – przyzwyczajenie psa do wizyt

Najlepiej przyzwyczajać psa do wizyt u groomera już od pierwszych miesięcy życia, ponieważ jest to najlepszy czas na oswojenie się pupila z podstawowymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Przyzwyczajenie psa do regularnych wizyt ma szczególne znaczenie w przypadku psów wystawowych. Ważne jest, by dotyk obcych osób lub sama ich obecność, nie dawała psu powodów do niepokoju.

Bez wątpienia, wiele zależy od samego groomera. Profesjonalny groomer nie będzie miał problemu z opanowaniem psa. Osoba wykonująca zabiegi pielęgnacyjne wie jak umiejętnie obchodzić się ze zwierzęciem, tak by nie zrobić mu krzywdy i nie wywołać lęku na przyszłość.

Przygotowanie psa do wystawy

Pies wystawowy powinien być przyzwyczajony do dotyku osób nowo poznanych, ponieważ na wystawie oceniana jest nie tylko budowa anatomiczna ale także temperament dlatego reakcja na obcego człowieka jest bardzo ważna. Przyzwyczajenie psa do czynności pielęgnacyjnych w salonie groomerskim znacznie ułatwia mu pierwsze kroki w karierze wystawowej.

Kołtuny

Jeżeli nasz zwierzak ma kołtuny, których nie damy rady rozczesać najlepiej udać się do profesjonalisty, ponieważ w celu rozczesania mocno sfilcowanej szaty należy użyć specjalistycznych środków oraz narzędzi. Nieumiejętne rozczesywanie kołtunów może być dla psa bolesne i wywołać w przyszłości lęk przed podstawową pielęgnacją. Wycinanie kołtunów we własnym zakresie wiąże się z ryzykiem zacięcia skóry lub poważnym zranieniem czworonoga. Psy o bardzo mocno skołtunionej szacie (zależy od rasy i typu włosa) są strzyżone na krótko, by nie sprawiać niepotrzebnego bólu zwierzęciu.

Trymowanie psów

Jednym z najczęściej zadawanych pytań groomerowi dotyczących kompleksowej pielęgnacji psów jest pytanie czym jest trymowanie i na czym polega. Otóż trymowanie to nic innego jak pozbywanie się martwego włosa okrywowego (sierści) oraz podszerstka u psa przez wyskubowanie i wyciąganie. W miejsce usuniętego martwego włosa wyrasta nowy, zdrowy włos.  Do takiego zabiegu używane specjalne nożyki trymerskie, kamienie trymeskie, naparstki  lub można usuwać martwy włos przysłowiowymi gołymi palcami. Zabieg trymownia nie jest zabiegiem bolesnym o ile trymuję się we właściwy sposób i usuwa się martwy włos zgodnie z jego naturalnym wzrostem. Zaletą regularnego trymowania jest to, że zmniejsza się znacznie wzrost podszertka w konsekwencji pies nie gubi sierści w domu, dodatkowo szata się usztywnia oraz poprawia się jej kolor.

Trymuje się przede wszystkim psy szorstkowłose i ostrowłose oraz niekiedy psy długowłose. W ich szacie niepożądany jest miękki włos określany jako podszerstek. Włosy okrywowe natomiast powinny być twarde i ostre. W związku z tym ich wymiana jest również trudniejsza dlatego na początek lepiej jest się udać do specjalisty, ponieważ trymowanie nie należy do łatwych zabiegów pielęgnacyjnych.

Trymowanie jest jednym z trudniejszych zabiegów pielęgnacyjnych oraz bardzo czasochłonnym, co za tym idzie jednym z najdroższych. Zabieg trymowania przeprowadzony w nieumiejętny sposób może prowadzić do poważnych problemów skórnych oraz pogorszenia się znacznie wizerunku ogólnego psa. Zabieg trymowania powinno się przeprowadzać w częstotliwości od 1-3 miesięcy, uwarunkowane jest to od szybkości wzrostu danego włosa oraz od jego typu i rasy psa.

Rasy wymagające najczęściej trymowania to:

 • Sznaucer – olbrzym, średni, miniaturowy,
 • West highland white terrier,
 • Airedale Terrier,
 • Border terrier,
 • Terrier walijski,
 • Cairn Terrier,
 • Jamnik szorstkowłosy,
 • Foksterier szorstkowłosy,
 • Niemiecki terrier myśliwski,
 • Norwich terrier,
 • Norfolk Terrier
 • Terrier australijski,
 • Terrier szkocki,
 • Jack russell terrier,
 • Wyżeł niemiecki ostrowłosy,
 • Golden retriever,
 • Seter irlandzki,
 • Seter szkocki gordon,
 • Cocker spaniel amerykański,
 • Cocker spaniel angielski.

Salon groomerski AlphaGroomer w Krakowie

Zwierzęta w profesjonalnym salonie groomerskim AlphaGroomer są obsługiwane na najwyższym poziomie. Przed rozpoczęciem każdej wizyty zostaje przeprowadzony wywiad z właścicielem na temat stanu zdrowia psa, jego indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań właściciela co do pożądanej stylizacji.

Następnym krokiem jest kąpiel zwierzaka w specjalnie dobranych do jego szaty kosmetykach. Wszystkie stosowane preparaty pielęgnacyjne są najwyższej jakości i posiadają atest.

W salonie groomerskim oferowane jest: strzyżenie (maszynką i nożyczkami), trymowanie, modelowanie, rozczesywanie, kąpiele pielęgnacyjne i lecznicze, pielęgnację okolicy oczu, czyszczenie uszu, obcinanie pazurków oraz usuwanie insektów. Podczas wizyty można liczyć na cenne wskazówki dotyczące prowadzenia dalszej pielęgnacji w domu.

Salon piękności AlphaGroomer oferuje przygotowanie psa pod kątem wystaw organizowanych przez ZKWP.

Wyposażenie salonu pozwala na przyjmowanie nie tylko ras małych i średnich ale również dużych i olbrzymich.

Zaletą salonu jest to, że mieści się w Centrum Małych Zwierząt Alphavet. Dzięki temu właściciele czworonogów mogą w razie potrzeby liczyć na porady dotyczące zdrowia swoich pociech. W Centrum Małych Zwierząt jest również możliwość zakupu środków pielęgnacyjnych , suplementów diety, środków przeciwpasożytniczych lub odbycia konsultacji lekarsko-weterynaryjnej.

W salonie piękności dla zwierząt AlphaGroomer dokłada się wszelkich starań, by każdy pies czuł się komfortowo, a zabiegi pielęgnacyjne były wykonywane w dobrej atmosferze oraz na najwyższym poziomie. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą Profesjonalnego Salonu AlphaGroomer.

Serdecznie zapraszamy na wizytę!
Salon groomerski AlphaGroomer | Kraków – Ruczaj