Znalezienie właściwego weterynarza, który charakteryzuje się doświadczeniem i właściwym podejściem do zwierząt jest niezwykle ważne. Właściciele psów bardzo często polecają sobie nawzajem gabinety weterynaryjne, z których od wielu lat korzystają. Jednak jeżeli nie mamy takiej wiedzy, jak wybrać gabinet weterynaryjny?

Dobry weterynarz – pięć zasad

  1. Dobry weterynarz to taki któremu ufa Twój pies

Można śmiało powiedzieć, że jeżeli pies dobrze czuje się u weterynarza, to i właściciel zaufa takiemu specjaliście. Dlatego wybierając się do weterynarza warto zwrócić uwagę na zachowanie psa tj. czy spokojnie siedzi, nie wyrywa się do drzwi, kładzie się i czy ogólnie jest spokojny. Psy wyczuwają nastawienie człowieka do siebie.

  1. Dobry weterynarz budzi Twoje zaufanie

Jeżeli udajesz się do gabinetu weterynaryjnego, zwróć uwagę czy lekarz dokładnie mówi co dolega psu, z czego wynika jego stan i w jaki sposób ma przebiegać leczenie. Dodatkowo warto by zaznaczył z czym będzie wiązało się leczenie, jakie ewentualne powikłania mogą się pojawić, tak abyś nie poczuł się zaskoczony i zagubiony.

  1. Dobry weterynarz lubi swoją pracę

W momencie kiedy wchodzisz do gabinetu weterynaryjnego, już od progu możesz zobaczyć czy weterynarz faktycznie lubi swoją pracę. Widać to po stosunku lekarza do psa, a także na odwrót – jak pies reaguje na weterynarza. Bardzo ważne jest aby weterynarz pozwolił psu przywitać się z nim, podejść, powąchać itd. Warto zwrócić uwagę na to, czy lekarz traktuje zwierzę delikatnie, czy stara się jak najbardziej minimalizować dyskomfort i ewentualny ból przy zabiegach, a także czy szanuje tempo jakie narzuca pies, przy przechodzeniu do kolejnych czynności. Jeżeli weterynarz tłumaczy się, że zabiegi muszą boleć, nie zważając na komfort psa, lepiej zrezygnować z jego usług.

  1. Dobry weterynarz podnosi swoje kwalifikacje

Każda dziedzina nieustannie się rozwija, tym bardziej tak specjalistyczna jak weterynaria. Dlatego ważne jest nieustanne podnoszenie kwalifikacji, jeżeli trafisz na weterynarza, który 20 lat po ukończeniu studiów nie stara się podnosić swoich kwalifikacji i działa według przestarzałych schematów, nie warto przyprowadzać do niego swojego psa. Zwłaszcza jeżeli pies cierpi na poważne schorzenie, wtedy weterynarz może mu nie pomóc.

  1. Dobry weterynarz to taki którego lubisz

Weterynarz którego darzysz sympatią, na pewno dobrze zajmie się Twoim psiakiem. W końcu ważne jest także to, by mieć z weterynarzem nić porozumienia.

Weterynarz Alphavet w Krakowie zaprasza

Serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu weterynaryjnego. Każdego zwierzaka traktujemy z należytym spokojem i odpowiednim podejściem, aby czuł się komfortowo i nie odczuwał traumy po wizycie w gabinecie weterynaryjnym.  Nie będziemy zapewniać, że jesteśmy dobrym gabinetem, pozostawimy możliwość opinii Państwu po wizycie w naszej placówce J